Uniwersytet Wrocławski

Wydział Nauk Społecznych

Instytut Filozofii

Znajdujesz się w: Strona główna > ERASMUS+

ERASMUS+


matura_4nw49s.jpgENGLISH COURSES IN PHILOSOPHY

IN THE WINTER SEMESTER 2017/18


TimetablePhilosophy201718WinterSemester.pdf


___________________________________________________________


Erasmus_logo_wawbg6.jpgINTERNATIONAL STUDENTS WELCOME DAY!Dear International Students,

The Institute of Philosophy at the University of Wroclaw cordially invites you to be our guest on Friday, 29th September 2017 at the Welcome Day to be held at 3 Koszarowa Street (building 20), room 105, at 2 p.m.

It would be very nice to meet you and be a good opportunity to present you our courses offer for the first semester.

You are most welcome to stay with us for studying philosophy.

We shall be pleased if you will be able to come.

We believe that your visit at the Institute should give you an enriching experience! :)_________________________________________________________________Loga_Uni_4nba56.jpg


NOWE UMOWY ERASMUS+ DLA KIERUNKU FILOZOFIA

Z MOGUNCJĄ I ALBA IULIA


Studenci i doktoranci filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim będą mogli skorzystać z poszerzonej o dwie uczelnie oferty studiów zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Do 23 ośrodków akademickich, z którymi Instytut Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego podpisał umowy o wymianie międzynarodowej, od kwietnia 2017 roku dołącza UNIWERSYTET JANA GUTENBERGA W MOGUNCJI (Niemcy) oraz UNIWERSYTET IM. 1 GRUDNIA 1918 ROKU W ALBA IULIA (Rumunia). Nowe umowy dwustronne o mobilności obejmują także wyjazdy dydaktyczne nauczycieli akademickich.


Ufundowany w 1477 roku Uniwersytet Jana Gutemberga w Moguncji (Johannes Gutenberg-Universität Mainz) jest jedną z największych niemieckich uczelni państwowych, ma pośród nich najwyższy odsetek studiujących tam obcokrajowców (ok. 15%). Jednym z 12 wydziałów jest tu Wydział Filozoficzno-Filologiczny oferujący 37 programów studiów licencjackich, 33 magisterskie oraz 22 doktoranckie (wśród nich unikalne w Niemczech studia polonistyczne). Z szerokim profilem badawczym i dydaktycznym w zakresie filozofii można zapoznać się odwiedzając stronę internetową http://www.blogs.uni-mainz.de/fb05philosophieengl/department-of-philosophy/.


Uniwersytet im. 1 grudnia 1918 roku w Alba Julia (Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia) powstał 26 lat temu – jest prężnie rozwijającą się 4-wydziałową uczelnią publiczną, od trzech lat uczestniczy w programie Erasmus+. Nazwa uczelni związana jest z datą włączenia do Królestwa Rumunii Siedmiogrodu, którego stolicą Alba Iulia była na przełomie XVI i XVII wieku (w lokalnej katedrze katolickiej spoczywa królowa Węgier Izabella Jagiellonka, córka Zygmunta Starego). Uniwersytet prowadzi m.in. studia w zakresie dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego. Warto zapoznać się z anglojęzyczną wersją strony internetowej uczelni: http://en.uab.ro/.


___________________________________________________________erasmus-10032017-plakat-w-j-pol_hhkcg2.jpg

ERASMUS+ STUDIA:

WYNIKI REKRUTACJI

NA ROK AKADEMICKI

2017/2018


Koordynator programu Erasmus+ na kierunku filozofia uprzejmie informuje, iż w wyniku postępowania rekrutacyjnego do udziału w programie Erasmus+ Studia w roku akademickim 2017/2018 przyznano następujące wyjazdy:Lp.   Nazwisko i imię           Nr albumu     Semestr       Nazwa uczelni                                         Program studiów
1     Czekała Joanna           285515         Letni          Erasmus Universiteit Rotterdam (NL)   Filozofia - stacjonarne I stopnia
2     Domagała Sławomir   283777         Zimowy     Università degli Studi di Pavia (IT)         Filozofia - zaoczne I stopnia

3     Połetko Adrian            283386         Letni          Università degli Studi di Pavia (IT)         Filozofia - stacjonarne I stopnia 

Zakwalifikowanym do wyjazdu grantowego serdecznie gratulujemy!niebieskie_cspf5b.jpg


 ERASMUS+ - NOWA REKRUTACJA!


Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów wszystkich lat do udziału w programie wymiany międzynarodowej Erasmus+ Studia - do składania aplikacji na wyjazdy w kolejnym roku akademickim 2017/18.


Erasmus+ dla studiujących filozofię to oferta realizowania programu kształcenia na 23 uczelniach zagranicznych w ciągu jednego wybranego semestru, jednorazowo na każdym stopniu studiów (I, II, III).


Uczestnikowi programu na czas pobytu na partnerskiej uczelni przyznawany jest grant w wysokości 300-500 euro na miesiąc. Pobierającemu stypendium socjalne będzie przyznane dodatkowo wsparcie indywidualne, stanowiące równowartość 200 euro miesięcznie.


Uczestnik wymiany będzie mógł uzyskać licencję na profesjonalny kurs językowy w systemie Online Linguistic Support.


Studenci mogą także skorzystać z programu Erasmus+ Praktyki w czasie trwania studiów lub jako absolwenci na okres od 2 do 5 miesięcy ze stypendium w wysokości 400-600 euro miesięcznie plus ewentualny dodatek socjalny w wysokości 100 euro na miesiąc.


Jeśli nie zdałeś testu kwalifikacyjnego z języka obcego w regulaminowym terminie, zgłoś się do koordynatora programu – pomoże Ci potwierdzić kompetencje językowe w innym trybie.


Poniżej regulaminy rekrutacyjne, wykaz uczelni partnerskich dla kierunku filozofia oraz zasady rozliczania programu:


ERASMUS_STUDIA_REGULAMIN_2017_18.pdf

ERASMUS_PRAKTYKI_REGULAMIN_2017_18.pdf

ERASMUS_ZASADY_ROZLICZANIA.pdf

Filozofia_Umowy_bilateralne_Erasmus.pdf


Szczegółowych informacji udziela koordynator programu:


z-ca dyrektora Instytutu Filozofii ds. dydaktycznych dr Paweł Wróblewski

e-mail: pawel.wroblewski@uwr.edu.pl


_______________________________________________________ERASMUS+ - PRZYDATNE LINKI


Bazy ofert dla programu praktyk:

http://erasmusintern.org/

http://www.erasmus.org.pl/strefa-studenta/oferty-praktyk-zagranicznych


Strona internetowa Biura Współpracy Międzynarodowej:

https://international.uni.wroc.pl/pl/studenci/erasmus-informacje-ogolne
plakat_mb3b94.jpg


Plakat proramu Erasmus+ zaprojektowany przez studentkę filozofii Panią Wiktorię Radzimierską

w ramach zajęć z technologii informatycznej (2015/2016).data utworzenia/modyfikacji: 04 grudzień 2017 o 11:32:11autor:  dr Agnieszka Bandura

słowa kluczowe: