Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > DR ARTUR PACEWICZ Z WYKŁADEM W JELENIOGÓSKIM „NORWIDZIE”

DR ARTUR PACEWICZ Z WYKŁADEM W JELENIOGÓSKIM „NORWIDZIE”

Obrazy:

DSC_1383JPG_ps4h5k.jpgDSC_1364JPG_5auk2n.jpgDSC_1361JPG_5llde6.jpgDSC_1396JPG_nan7gk.jpg

DSC_1383JPG_ps4h5k.jpg

Dr Artur Pacewicz, starożytnik z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, wieloletni sekretarz Dolnośląskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej i redaktor periodyku "Studia Philosophica Wratislaviensia", w poniedziałek, dnia 23 stycznia 2016 roku, gościł z wykładem w II Liceum im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Wizyta spotkała się z aplauzem ze strony licznego grona licealistów, którzy zostali wprowadzeni w filozofię Sokratesa i Platona. Tym samym zainaugurowano cykl "Spotkania z filozofią".

Warto odnotować, że dzięki zaangażowaniu polonistki mgr Magdaleny Nogieć uczniowie "Norwida" w Jeleniej Górze uczestniczą w innym projekcie edukacyjnym współorganizowanym przez Instytut Filozofii - "Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej". Otrzymali także zaproszenie do złożenia wizyty na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zostanie dla nich zorganizowany specjalny wykład poświęcony filozofii, zwiedzą także Gmach Główny.

data utworzenia/modyfikacji: 10 luty 2017 o 17:37:50autor:   Iwona Gajewska